50 точки на Янис осигуриха осма поредна победа на Милуоки

Янис Адетокумбо отбеляза рекордните си за сезона 50 точки и изигра един от най-впечатляващите си мачове в НБА, а Милуоки спечели осма поредна победа след 122:118 срещу Юта у дома. По този начин Бъкс продължиха впечатляващото си представяне и вече са с баланс от 14-3 (6-1 на собствен терен). Освен това гръцката суперзвезда овладя 14 борби, за да завърши с “дабъл-дабъл” за седемнадесети пореден двубой, като направи и 6 асистенции.

Домакините изоставаха с 9 точки на полувремето, но след 42:26 в третата четвърт пречупиха Джаз, а след това стигнаха и до заслужен триумф, който бе допълнен от 19 точки на Уесли Матюс, 13 на Ерик Бледсоу и 11 на Пат Конахън.

Боян Богданович с 24 и Донован Мичъл с 20 бяха двамата най-резултатните за гостите, докато всички резервени баскетболисти на Юта завършиха с двуцифрени показатели - Джо Ингълс (15), Джордж Нианг (13), Еманюел Мудией (12) и Джеф Грийн (11).