Ривалдиньо наказа отбора на Стефан Велев и Ради Димитров (видео)

Бившият нападател на Левски Ривалдиньо играе все по-сполучиво за румънския Виторул (Констанца). Синът на легендата Ривалдо вкара един от головете при победата с 4:1 над Сепси. За гостите титуляр беше Стефан Велев, който получи жълт картон, а Радослав Димитров не беше в групата за мача.

Вирджил Гица даде преднина на Виторул в 4-ата минута, но в 27-ата Павол Сафранко изравни след груба грешка на вратаря на домакините Каталин Къбуз.

Проблемите за Сепси започнаха с червения картон на Разван Тинку в 33-ата минута. Само три минути по-късно беше изгонен и неговият съотборник Рашид Бухена, след което за Виторул стана лесно. Луис Мунтеану вкара за 2:1 в 52-ата минута, а в 79-ата се разписа и Ривалдиньо с петия си гол през сезона. Точка на спора сложи Козмин Матей от дузпа.

Виторул, който е воден от Георге Хаджи, заема второ място в класирането с 32 точки, а лидер е ЧФР Клуж с 34. Третата позиция делят Университатя (Крайова) на Антони Иванов и Астра (Гюргево) с по 31 точки. Сепси е на 11-а позиция.