Шеметен финал на Лече - Каляри с бой и три червени картона (видео)

Лече и Каляри направиха скучни първи около 80 минути, но след това компенсираха с драматичен завършек в отложения си двубой от 13-ия кръг на Серия “А”. Мачът завърши 2:2, след като гостите водеха с 2:0 и не се виждаше как ще изпуснат победата. В 81-вата минута обаче защитникът им Фабио Качаторе беше изгонен, след като спря с ръка влизащата в мрежата топка. Джанлука Лападула реализира отсъдената дузпа, но веднага се спречка с вратаря Робин Олсен. Двамата си размениха удари и също получиха червени картони. В първата минута на добавеното време Марко Калдерони вкара втори гол за Лече - 2:2. До края домакините дори можеха да надделеят, но не съумяха да реализират трето попадение.

Иначе тимът на Каляри беше дръпнал в резултата с два гола от единствените си два удара в очертанията на вратата. Жоао Педро беше точен от дузпа в 30-ата минута, а в 67-ата Раджа Наинголан удвои.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но беше отложена заради пороен дъжд. Условията днес не бяха по-добри, но мач все пак имаше.

Независимо че не победи, Каляри пак успя да се завърне на четвърта позиция. Лече пък е чак 17-и.