Нов страхотен мач на Лука Дончич, Тим Хардауей-джуниър с личен рекорд за сезона

Далас Маверикс постигна нова победа в първенството на НБА, след като отнесе Хюстън със 137:123 като гост и го задмина в класирането на Югозападната дивизия. Маверикс в момента са на 1-ото място с 11 победи и 5 поражения, докато Хюстън е с 11 победи и 6 загуби.

Лука Дончич за пореден път доказа, че се намира в страхотна форма и вкара 41 точки за победителите, които в нито един момент от мача не изоставаха в резултата. Тим Хардауей-джуниър пък добави рекордните за него през сезона 31.

Гостите вкараха цели 45 точки в първата четвърт, а на полувремето водеха със 78:60, като Хардуей беше до този момент с 19, Дончич със 17 и Кристапс Порзингис с 15.

Поражението за Хюстън е трето подред, а за тях Джеймс Хардън завърши с 32 точки. Стрелбата му от тройките не вървеше и той вкара едва две от 15 опита.