Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Марсилия пречупи Тулуза за 3 минути

Отборът на Марсилия измести Анже от второто място във френската Лига 1, след като победи с 2:0 като гост Тулуза в двубой от 14-ия кръг.
Успехът дойде след два бързи гола в рамките на само три минути през втората част. Домакините играха с човек по-малко от 42-ата минута, когато Стивън Морейра беше изгонен с червен картон за грубо нарушение срещу Буна Сар. Реферът първоначално се поколеба, но след намесата на ВАР изгони Морейра.
Марсилия доминираше териториално, но така и не стигаше до гол. Така се стигна до 76-ата минута, когато Пайе подаде към Дарио Бенедето, който преодоля стража на Тулуза и откри. Само три минути по-късно Неманя Радонич сложи точка на спора с дебютния си гол в Лига 1.
Това беше трета поредна победа за Марсилия в шампионата, като серията започна след разгромната загуба с 0:4 от лидера Пари Сен Жермен във френската класика.