Баутиста Агут доближи Испания до мечтания триумф

Роберто Баутиста Агут донесе ценна преднина на домакина Испания във финала на “Купа Дейвис” с Канада в комплекса “Каха Магика” в Мадрид. Баутиста Агут, чийто баща почина по време на Финалите на Davis Cup, надигра младия канадски талант Феликс Оже-Алясим в първия мач на сингъл от сблъсъка за трофея.

Баутиста Агут надви тийнейджъра със 7:6 (3), 6:3 и откри пътя към триумфа пред Испания. Във втората среща суперзвездата на иберийците Рафаел Надал може да “узакони” титлата на испанците, ако победи младока Денис Шаповалов.

В първия сет на мача между Баутиста Агут и Оже-Алясим нямаше пробиви, а единственият шанс за брейк се откри пред 19-годишния канадец в осмия гейм. Испанецът обаче го отрази, а след това взе последните 5 точки в тайбрека и измъкна продължилия близо час първи сет.

Във втората част Баутиста Агут направи ранен пробив и поведе с 3:0. Оже-Алясим върна брейка и съкрати изоставането си в резултата на 2:3, но в шестия гейм далеч по-опитният испанец отново проби и малко след това поведе с 5:2. С немалко усилия Оже-Алясим измъкна следващия гейм за 3:5, но това бе всичко, което успя да стори. Баутиста Агут сложи точка на спора с гейм на нула и Испания вече изглежда много близо до крайния успех.