Майнц 05 изненада цяла Германия с грандиозен мач срещу Хофе

Набралият скорост състав на Хофенхайм понесе неочакван удар при домакинството си на закъсалия Майнц 05, след като загуби с 1:5. С тази среща беше сложен край на 12-ия кръг в Бундеслигата.

Отборът от Зинсхайм беше наредил пет последователни успеха, включително и такъв срещу Байерн (Мюнхен). Евентуална нова победа щеше да изстреля отбора на четвърто място. В същото време “05” бяха чак 16-и от 18 тима. На терена обаче логиката остана на заден план, защото гостите се възползваха максимално от шансовете си. В края на първото полувреме те дори останаха с човек по-малко след червен картон на Боте Баку, но дори в намален състава успяха да вкарат още четири пъти.

Левин Йозтунали изведе Майнц напред в 33-ата с точен удар по диагонала. Секунди преди почивката Баку извърши много грубо нарушение и беше отстранен. Шансът беше с “червените” в 52-ата, когато чешкият национал Павел Кадержабек си заби атрактивен автогол с глава.

След още десет минути Пиер Кунде покачи на 3:0 след контраатака и всичко беше ясно. Домакините успяха само да върнат единия гол чрез Андрей Крамарич в 83-ата, а в последната минута на редовното време Жан-Пол Ботиус реализира още едно попадение за Майнц. И това обаче не беше краят, защото в продължението Кунде направи 5:1.

Двубоят беше дебютен за новия наставник на Майнц Ахим Байерлорцер, който през паузата замени уволнения Сандро Шварц.