Еспаньол най-сетне спечели точка у дома (видео)

Отборът на Еспаньол продължава да разочарова своите привърженици и тъне на дъното в Ла Лига. Днес “лос перикитос” спечелиха едва първа точка на своя стадион от началото на сезона в Примера, след като направиха 1:1 с гостуващия Хетафе в мач от 14-ия кръг. Хайме Мата даде аванс на кастилския тим в третата минута, а Ву Лей изравни в 45-ата минута.

Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” откриха резултата още в третата минута след изпълнение на тъч. Топката стигна до далечната греда, където Хайме Мата надскочи своя пазач и реализира от шест метра - 0:1. Домакините тръгнаха напред в търсене на изравняване. Вратарят на Хета Давид Сория протегна ръка и изби след удар на Фернандо Калеро. В 27-ата и стражът на “папагалчетата” Диего Лопес се прояви с чудесно спасяване. В 45-ата каталунците изравниха. След центриране от корнер топката беше отклонена към втора греда, където свободният Ву Лей вкара отблизо с крак за 1:1.
В 58-ата Ву Лей беше изведен с дълго подаване, но на два пъти срещна съпротивата на вратаря. В 70-ата Хорхе Молина шутира от 19 метра, нацелвайки гредата от външната страна. В 85-ата Ву Лей отново се измъкна от защитата, но не успя да преодолее вратаря Сория.