Десподов отново помогна на Щурм

Футболист номер 1 на България за 2018 година Кирил Десподов изигра поредния си силен мач с екипа на Щурм (Грац). Бившият ас на ЦСКА-София беше в основата на това тимът му да стигне до ценна точка при визитата на Рапид (Виена). Двубоят завърши 1:1, а родният национал асистира за попадението на Филип Хуспек.

Мачът започна по-добре за домакините. Те пропуснаха няколко положения, но в 28-ата минута Кристофер Рибон откри резултата с третия си гол през сезона. Ролите се смениха след почивката, когато Щурм доминираше. В 54-ата минута Десподов центрира от десния фланг и Хуспек засече топката на далечната греда - 1:1.

Българинът остана на терена до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Михаел Лема. В класирането Щурм е на 5-о място, на точка зад днешния си съперник. В следващия кръг отборът на Нестор Ел Маестро ще гостува на новака Ватенс.

Лидер в австрийската Бундеслига е РБ Залцбург с 39 точки, следван от ЛАСК Линц с 38. На трета позиция е Волфсбергер с 30 точки.