Отборът на Стивън Петков спря един от грандовете

Стивън Петков се появи като резерва за Карвина, а отборът му измъкна точка от един от големите клубове в Чехия - Виктория (Пилзен). Мачът завърши 1:1, но въпреки спечелената точка, тимът на Петков е на дъното в класирането.

Карвина поведе в 16-ата минута с гол на Ондрей Лингър, но през второто полувреме гостите, за които игра бившият халф на Левски Роман Прохазка, имаше надмощие. Равенството дойде в 68-ата минута с попадение на Михаел Кърменчик. Петков пък влезе в 84-ата минута вместо Михал Петран.

Водач в чешкото първенство е Славия (Прага) с 45 точки. Виктория има 34, а на трето място е Млада Болеслав с 29.