Берое се развихри в Русе и сложи край на негативната серия (видео)

Берое не срещна никакви трудности в Русе и победи Дунав с 3:0 в първия от програмата за деня двубой от 17-ия на efbet Лига. Мартин Камбуров изведе "зелените" напред с гол в 56-ата минута, а Ибрахима Конте също се разписа в 78-ата и 88-ата минута.
Двата отбора са извън топ 6, като заралии се доближиха плътно до шестия Черно море след днешния успех. И двата тима вече имат по 24 точки. В същото време Дунав е 11-и с 16 точки. В предишния кръг русенци спечелиха като гости на Царско село и днес се опитаха да удължат победната си серия на фона на позитивните новини за клуба в последните дни. В Русе получиха заплати и финансовите проблеми явно отиват в историята. Преди днес Берое записа две поредни загуби.
Контузените в Берое не намаляват
Четирима играчи останаха от състава на Берое останаха извън групата заради контузии - Охене, Вандерсон, Еуженио и Йосипович. Това принуди Херо да попълни групата с юношите Иван Гошев и Никола Маринов. В отбрана за Берое действаха Бандаловски отдясно, Георги Ангелов и Ахмед Туба в центъра и Василев отляво. Вътрешни халфове бяха Цветков и Минчев, а Бригидо действаше по единия фланг. По другия играеше Милен Желев. Зад Мартин Камбуров действаше Конте, а на вратата застана Перниш.
Дунав пусна билетите за мача с Берое
Колегата му Людмил Киров не можеше да разчита единствено на бранителя Росен Колев, който вече тренира и се очаква скоро да е готов за игра. Русенци бяха амбицирани да спечелят трите точки и да си осигурят спокойствие.

В исторически план заралии играят трудно в Русе, като имат 5 победи и 7 равенства от 23 срещи. Последните две гостувания пък завършиха 1:1.

В 9-ата минута Ибрахима Конте получи топката в наказателното поле, пое с левия крак и шутира с десния, но топката премина покрай вратата. Веднага след това шут на Иван Минчев излезе в аут. Последва трети удар покрай вратата на Рубен Бригидо, който премина на сантиметри от десния страничен стълб. В 21-ата минута Милен Желев опита интересен удар с левия крак, който не затрудни по никакъв начин Благой Макенджиев. Няколко секунди по-късно стражът улови слаб шут на Конте извън наказателното поле.

В 34-ата минута Мартин Костадинов получи подаване от Ахмед Ахмедов, бутна топката на десния крак и стреля, но Душан Перниш бе уверен и улови. В 40-ата минута Мартин Костадинов изскочи зад гърба на защитата в зелено, но Душан Перниш излезе навреме и успя да избие топката от крака на полузащитника.

В 56-ата минута Берое поведе в резултата с гол на Мартин Камбуров. Нападателят получи добро подаването от Александър Цветков в коридор, излезе сам срещу Макенджиев и с техничен прехвърлящ удар прати топката в мрежата. При попадението домакините имаха претенции за игра с ръка на Цветков преди подаването му към Камбуров, но главният съдия прецени, че няма нищо нередно в действията на полузащитника. В 64-ата минута Мартин Камбуров се нагърби с изпълнението на фаул от много добра позиция. Ветеранът насочи топката право в горния ляв ъгъл на вратата, но Макенджиев плонжира блестящо и изби с една ръка в корнер. Пет минути по-късно Ивайло Лазаров засече от въздуха изчистена топка от Иван Бандаловски, но Перниш бе на мястото си.

В 78-ата минута Рубен Бригидо избяга от защита на Дунав и изпревари излезлия извън наказателното си поле Благой Макенджиев. Халфът центрира в наказателното поле, а там Мартин Камбуров изигра важна роля в борбата на втория етаж, за да може топката да достигне до Ибрахима Конте и той от няколко метра да я вкара във вратата за 2:0.В 88-ата минута Ибрахима Конте сложи точка на спора с втори гол, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата зад Макенджиев.

ДУНАВ - БЕРОЕ 0:3
0:1 Камбуров (56)
0:2 Конте (78)
0:3 Конте (88)