Марица с 6 от 6 след бой над ЦСКА

Отборът на Марица (Пловдив) постигна 6-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ-жени и продължава да е начело в таблицата с перфектен актив от 18:0 гейма. В съботната вечер в зала "Колодрума", шампионките надиграха гостуващия ЦСКА с 3:0 (25:13, 25:18, 25:21) след 64 минути игра и си осигуриха титлата на есенен първенец един кръг преди края на полусезона. С 4 победи и 2 загуби, "червените" заемат 3-а позиция във временното класиране.

Маричанки влязоха в срещата с мощно 5:0. Водени от канадския център Дженифър Крос, с 3 блокади за общо 5 точки, момичетата на наставника Владимир Орлов поддържаха комфортна преднина през целия първи гейм и го затвориха с мощен блокаут на американката Александра Холстън за разгромното 25:13. С 4 поредни точки за 10:5 "жълто-сините" на практика бързо предрешиха и втората част. Силно включване с две успешни блокади направи влязлата от ъгъла Силвия Андреева. В края на частта "червените" спасиха цели пет геймбола на Марица, но след почивка, поискана от Орлов, Виктория Григорова, също влязла като резерва, атакува успешно за 25:18. В третия гейм от ЦСКА не само успяха да стопят изоставане от пет точки, но дори поведоха в резултата при 12:11. Последва равностойна битка до 19:19, докато Алекс Холстън и Ивета Станчулова се надпреварваха да бележат точка след точка. Все пак, в края на частта Марица показа повече класа и наложи волята си за крайното 25:21.

Най-полезна за Марица стана Алекс Холстън със 17 точки за победата. За ЦСКА Ивета Станчулова реализира 16 точки.

В следващия си мач от НВЛ, който е и последен за първия дял от редовния сезон, Марица гостува на Раковски (Димитровград) в зала "Младост" в събота (30 ноември) от 17,00 часа. Преди това, в сряда (27 ноември) от 18,30 часа пловдивчанки посрещат руския шампион Динамо (Москва) за втория си мач от Група Е на Шампионската лига.