Атлетико изостана от Барса преди сблъсъка в Мадрид (видео)

Отборите на Гранада и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран край историческата местност Аламбра. Ренан Лоди изведе “дюшекчиите” напред в 60-ата минута, но гол на Херман Санчес (67) не позволи на тима на Диего Симеоне да грабне победата. След седмица Атлети ще посрещне лидера Барселона.

Първото полувреме на “Лос Карменес” предложи много борба и малко голови ситуации, като наистина добрите отсъстваха. В третата минута Витоло опита нещо средно между удар и подаване и Анхел Корея се размина с топката. В 23-ата Витоло шутира в ръцете на вратаря Руи Силва. Андалуският тим се активизира в средата на полувремето и създаде напрежение пред вратата на Ян Облак.
В 60-ата минута Ектор Ерера изведе по чудесен начин Ренан Лоди, който пусна топката между краката на вратаря за 0:1. В 65-ата съдията изгони треньора на южняците Диего Мартинес. Две минути по-късно домакините изравниха. Защитникът Херман Санчес отбеляза с глава от 12 метра след центриране от корнер. В 80-ата Алваро Мората стреля прекалено високо. В добавеното време гостите от Мадрид претендираха за дузпа на дебютанта Дарио Поведа.