Арсенал се спаси от срамна загуба, но продължава да затъва (видео)

Гол на Лаказет в 96-ата минута донесе точката на Арсенал в домакинството срещу Саутхамптън. Отборът на Унай Емери на два пъти изоставаше в резултата, но стигна до крайното 2:2 на “Емиратс”. Въпреки късното изравняване, феновете на "топчиите" ги изпратиха с освирквания, след като тимът записа пети пореден мач без победа в първенството.

Двата отбора си размениха по един гол през първата част, като Дани Ингс откри резултата в осмата минута, а Лаказет изравни десет минути по-късно. Домакините имаха някои добри възможности в началото на втората част, като Никола Пепе удари греда в 56-ата минута. "Светците" поведоха отново с попадение на Уорд-Праус, който пропусна дузпа, но успя да се разпише при добавката. В края Саутхамптън пропусна две великолепни възможности за трети гол, с което щеше да си подсигури трите точки. Топката обаче се оказа във вратата на гостите след удар на Лаказет.

Гостите всъщност надиграха Арсенал и трябва много да съжаляват, че си тръгнаха само с точка. Те се намират в зоната на изпадащите с актив от 9 точки.

АРСЕНАЛ - САУТХАМПТЪН 2:2