Гол на Попето не стигна на Ростов срещу Динамо

Отборът на Ростов допусна обрат и загуби гостуването си на Динамо (Москва) от 17-ия кръг на руската Премиер лига. Ивелин Попов изведе гостите напред в 13-ата минута, но с две дузпи, реализирани от Максимилиан Филип в 33-ата и 90-ата минута московчани стигнаха до победата.

Срещата започна отлично за Ростов. В 13-ата минута гостите отнеха пред наказателното поле, Алексей Йонов получи пас на скорост и пусна успоредно на голлинията, а Попов се включи от задна позиция и засече топката във вратата за 0:1.

В 33-ата минута обаче Евгений Чернов изрита Заурбек Плиев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Филип не сгреши при изпълнението на наказателния удар за 1:1.

В самия край на мача Динамо успя да направи пълен обрат, не без помощта на играчите на гостите, които им подариха втора дузпа. Матиас Норман вдигна високо крака си и изрита в главата Филип и след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията посочи бялата точка. Потърпевшият отново стреля от 11-те метра и вкара победния гол за своя тим за крайното 2:1.

С тази победа Динамо излезе на 7-ото място в класирането с 21 точки. Ростов пък запазва 3-ата си позиция с 30 точки.