Лидерът в Бундеслигата си тръгна победен от Берлин (видео)

Водачът в германския елит Борусия (Мьонхенгладбах) се представи неубедително и отстъпи с 0:2 при гостуването си на Унион (Берлин) в сблъсък от 12-ия кръг. Независимо от това тимът ще запази лидерската си позиция и след този кръг без значение как ще завършат останалите срещи.

“Жребците” започнаха сравнително добре, но в 15-ата минута не успяха да спрат отлична контраатака на съперника и Антони Уджа реализира с глава за 1:0. В последната минута Себастиан Андерсон вкара втория гол. Двата състава удариха и по една греда.

За Борусия поражението е трето през кампанията. Следващите два кръга ще са от огромно значение, защото на “Борусия Парк” последователно ще гостуват Фрайбург и Байерн (Мюнхен), които дишат във врата на лидера.

Това е трета поредна победа на Унион в първенството. По-рано през сезона новаците надвиха на своя стадион и Борусия (Дортмунд), като вече са на 7 точки от опасната зона.