Късметът не беше с Леверкузен срещу Фрайбург

Байер (Леверкузен) стори всичко по силите си, за да надвие Фрайбург, но в крайна сметка шансът обърна гръб на домакините и мачът от 12-ия кръг на Бундеслигата завърши 1:1. По този начин “аспирините” са чак девети, а гостите им са четвърти - на 3 точки от първото място.

Още в 3-ата минута гредата спря футболистите на Байер, след като шут на Керем Демирбай се отби в напречния стълб. Това се случи след  изпълнение на непряк-свободен удар, отсъден за нарушение на правилата от страна на вратаря Марк Флекен, който след комично подхлъзване се принуди да играе с топката в два поредни случая при изпълнение на аут.

Две минути по-късно тимът на Фрайбург отигра отлично заучено изпълнение на корнер и Лукас Хьолер беше точен с глава - 0:1.

Леверкузен изравни в 36-ата чрез новото си попълнение Муса Диаби, който беше привлечен от Пари Сен Жермен. Тъмнокожият футболист имаше още няколко възможности, но топката не искаше да влезе в мрежата. Голям пропуск направи и Кевин Фоланд, който на метър от голлинията не съумя да реализира.

Идната седмица ще е тежка за Байер, защото във вторник тимът гостува на Локомотив (Москва) в Шампионската лига, а след това през уикенда ще пътува и до Мюнхен за сблъсък с шампиона Байерн.

Фрайбург също ще бъде сред акцентите на идния кръг, защото ще спори с лидера Борусия (Мьонхенгладбах).