Септември (Симитли) взе дербито с Кюстендил (видео)

Oтборът на Септември (Симитли) постигна пети пореден успех в Югозападна Трета лига. Тимът на Спас Стоименов победи с 2:0 Кюстендил в дербито от 16-ия кръг на шампионата. Попаденията реализираха Eвгени Тунтев (14) и Анатоли Лулейски (34).

С този успех Септември събра актив от 35 точки. "Сините" вече имат 10 по-малко от състав от Симитли.

Дербито стартира по-добре за домакините, които контролираха топката в половината на гостите. В 14-ата минута Евгени Тунтев се разписа с глава от близка дистанция. Това се случи при първата интересна ситуация в сблъсъка.

В 28-ата минута Септември направи бърза атака, която бе завършена с шут на Марио Топузов, но крилото на тима стреля твърде слабо и неточно.

В 34-ата минута "белите" стигнаха до втори гол. Капитанът на домакините Анатоли Лулейски се възползва от груба грешка в защитата на Кюстендил. Опитният футболист излезе очи в очи със стража на гостите и с лекота прати коженото кълбо в мрежата.

В 54-ата минута Кирил Вълов центрира чудесно в наказателното поле към Александър Александров, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта. В 61-ата минута резервата Пламен Петров нахлу много мощно в наказателното поле, но бранител на "белите" се намеси точно преди атакуващият футболист да отправи удар към вратата на домакините.

В 68-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов показа втори жълт картон на Виктор Атанасов, който спря бърза атака на Септември (Симитли).

В 72-ата минута Марио Топузов бе изведен сам срещу Гуимейро, но крилото стреля право в ръцете на стража на "сините". До края на срещата нито домакините, нито играчите на Кюстендил стигнаха до нов гол в сблъсъка.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) - КЮСТЕНДИЛ 2:0