Левандовски не вкара, но Байерн вече е само на точка от върха (видео)

Лесна победа с 4:0 при визитата на Фортуна (Доселдорф) доближи Байерн (Мюнхен) само на точка от лидера в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах). Това стана факт, след като по същото време “жребците” се издъниха при гостуването си на Унион (Берлин) - 0:2. Само след два кръга Байерн гостува на Борусия в двубой, който може да определи есенния шампион на Бундеслигата. Другата новина е, че след попадения в 11 поредни кръга от началото на шампионата Роберт Левандовски най-накрая не успя да стигне до гол. Това обаче не беше фатално, защото неговите съотборници бяха във вихъра си, а и съперникът не оказа почти никаква съпротива.

Три попадения в рамките на 23 минути през първото полувреме убиха интригата. Направилият много силен мач Бенжамен Павар реализира за 1:0 в 11-ата. В 27-ата се разписа сънародникът му Корентен Толисо, а след още седем точен беше и Серж Гнабри. В 70-ата Филипе Коутиньо докара нещата до 4:0. Отделно гредата лиши гостите от още едно попадение.

За първи път под ръководството на временния треньор Ханзи Флик шанс като титуляр в състава на шампионите получи Филипе Коутиньо. Кингсли Коман беше оставен сред резервите. Там бяха още Иван Перишич и Тиаго Алкантара, които засега не се радват на доверието на заместника на Нико Ковач.

Фортуна е назад в класирането със само 3 успеха досега. Нападателят на тима Роувен Хенингс обаче прави изключителен сезон, след като до момента има 9 гола в Бундеслигата. Днес обаче той не намери пътя към мрежата.

Байерн натика съперника си в неговата половина още от самото начало. Роберт Левандовски отправи изстрел в 5-ата минута, но играч на съперника изби с тяло. В 9-ата пък Мюлер насочи хубав удар по земя, но се стигна до корнер.

Футболистите от Дюселдорф подцениха корнер в 11-ата минута. Тогава Коутиньо подаде късо към Йошуа Кимих, който центрира ниско и Павар само леко докосна топката по пътя й към далечния ъгъл на Зак Стефен - 1:0 за Байерн.

Мюнхенци продължиха да водят играта и в 24-ата сантиметри не стигнаха на Коутиньо да удвои преднината на своите.

Три минути по-късно американският вратара на Фортуна сгреши подаване, като топката попадна у Мюлер. Последва пас към Гнабри, който пък изведе Толисо и той реализира за 2:0.

Чак след това това играчите в черни екипи създадоха опасност пред Мануел Нойер, който до този момент скучаеше.

В 31-вата гредата спаси домакините след засичане на Гнабри, като отлична работа при атаката свърши Левандовски.

Солидната преднина в резултата направи шампионите разсеяни. Само в първите 15 минути на втората част футболистите на Фортуна имаха три чисти положения за гол. В същото време Левандовски за малко да се разпише след пас на Павар.

Интересното е, че в 47-ата минута беше отправен първият изстрел в очертанията на вратата на Байерн, откакто треньор е Ханзи Флик (б.ред. - чак в третия двубой).

В 65-ата Зак Стефен отрази удар на Левандовски с глава, който се беше насочил под гредата.

Пет минути по-късно баварците издебнаха съперника на контраатака, завършена от Коутиньо за 4:0.

Хенингс можеше да намали в 81-вата, но шутира над вратата.

Във вторник Байерн гостува на Цървена звезда в Шампионската лига, а след това през уикенда е домакин на Байер (Леверкузен).