Леванте порази Майорка с гол-красавец (видео)

Отборът на Леванте записа ценна победа с 2:1 в домакинството си на Майорка от 14-ия ръг на Примера дивисион. Валенсианци стигнаха до успеха с попадения на Рожер в 52-ата и Рубен Рочина в 73-ата минута, който вкара много красив гол от около 30 метра. За гостите се разписа Даниел Родригес в 65-ата минута.

Мачът не тръгна добре за домакините, които се наложи да направят две принудителни смени още през първото полувреме и Рочина замени Гонсало Мелеро още в 6-ата минута, а Серхио Постиго отстъпи мястото си на Оскар Дуарте в 43-ата минута.

Въпреки това в началото на втората част Леванте поведе в резултата. В 52-ата минута Хорхе Мирамон прати пас от дълбочина в наказателното поле, където Рожер с глава порази вратата за 1:0.

В 65-ата минута обаче Майорка се върна в мача. Хуан Састре от аутлинията върна към нахлуващия Родригес, който стреля отблизо в мрежата за 1:1.

В 73-ата минута Рубн Рочина отново изведе домакините напред със страхотен шут от около 30 метра, с който изненада вратаря за 2:1.

В края валенсианци завършиха срещата в намален състав, след като Хосе Кампаня си изкара глупав червен картон за удар без топка срещу съперников играч.

Все пак Леванте взе трите точки и излезе на 10-ото място в таблицата с 20 точки в актива си. Майорка пък остава на 16-ото място с 14 спчелени точки до момента.