Силен Брендън Инграм донесе победа на Пеликанс срещу Финикс

Ню Орлиънс Пеликанс спечели със 124:121 при гостуването си на Финикс Сънс в мач от поредния кръг в НБА, игран тази нощ.

Двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството в резултата, преди в края на третата четвърт "пеликаните" да поведат решително и до края да не допуснат повече обрати.

Най-полезен за успеха на гостите бе Брендън Инграм, който отбеляза 15 от своите 28 точки в последната четвърт. Ветеранът Джей Джей Редик наниза 26, а Джру Холидей приключи с 23 точки и девет асистенции за “пеликаните”, които записаха трета поредна победа. Е'Туан Муур добави рекордните си за сезона 19 точки.

С 25 точки Кели Убре бе най-резултатен за “слънцата”, които допуснаха трето поредно поражение. Девин Букър добави 19. Тимът бе затруднен от липсата на някои основни баскетболисти като Арън Бейнс и Рики Рубио