Лука Дончич с нов феноменален мач, саморазправи се с Голдън Стейт (видео)

Далас Маверикс съсипа Голдън Стейт Уориърс със 142:94 като домакин в мач от НБА снощи. Тексасци взеха първата четвърт с 44:16 и оттам нататък въпросът бе не кой ще спечели, а с каква разлика Лука Дончич и компания ще разгромят обезкървения си съперник. “Воините” играха без възстановяващите се от травми Дреймонд Грийн и Д’Анджело Ръсел, а както е известно, трайно контузени в отбора на Стийв Кър са звездите Стеф Къри и Клей Томпсън.

Словенската звезда Лука Дончич направи поредния си трипъл-дабъл този сезон - 35 точки, 10 борби и 11 асистенции, но по-интересното е, че го постигна само за 26 минути игра. 20-годишното леко крило имаше 33 точки през първото полувреме, а завърши мача и с 3 откраднати топки. Той показа и впечатляваща ефективност при стрелбата от игра (11-18, 6-10 от зоната за три точки, 7-8 от фауллинията).

За словенската сензация Дончич това бе седми трипъл-дабъл от началото на сезона, като за тази впечатляваща бройка са му били необходими само 14 мача. Снощи той остана на една точка от клубния рекорд на германската легенда на Маверикс Дирк Новицки от 34 точки за едно полувреме (3 ноември 2009 срещу Юта Джаз).

През първото полувреме Дончич бе 10-11 в стрелбата от игра, 6-7 от тройката и 7-8 при фауловете. Само в първата четвърт суперталантът имаше 22 точки, 5 борби и 5 асистенции. За сравнение целият тим на Голдън Стейт имаше 16 точки в първите 12 минути.

Другата звезда на Мавс - Кристапс Порзингис, се отчете с 14 точки и 10 борби, като добави 2 асистенции и 2 блока. Най-резултатен за Голдън Стейт пък бе новобранецът Ерик Пашал. 23-годишното тежко крило записа 22 точки.

Далас изравни клубния си рекорд от 22 тройки в едни мач, като същевременно нанесе на “Воините” най-тежкото им поражение от 1973 година.

Заради многото контузии Голдън Стейт използва едва 8 играча срещу Далас. “Воините” са с 3 победи и 13 загуби от началото на сезона - най-слабите показатели от всички отбори.