Кауай и Пол Джордж за пръв път на терена заедно, Клипърс и Бостън изнесоха същинско шоу с продължение

Лос Анджелис Клипърс победи изключително драматично Бостън със 107:104 след продължения. Срещата предложи страхотна борба между двата тима, които неуморимо се преследваха и догонваха в резултата.

Клипърс успя да вземе първата част с една точка 21:22. Във втората Селтикс успяха да завършат с преднина от две точки след 21:18. Веднага след почивката двата отбора предложиха и най-резултатната част в мача, а Бостън я взе с 33:29, но последната част отново премина под доминацията на домакините, които я спечелиха с шест точки разлика за 28:22, което доведе и до равенството - 97:97.

В продължението Клипърс все пак взеха своето след 10:7 за крайното 107:104. Лу Уилямс отбеляза 27 точки, Пол Джордж се отчете с 25, а Кауай Ленърд добави 17 в първия мач, в който се появиха заедно на игрището за Лос Анджелис. Джейсън Тейтъм поведе Бостън с 30 точки, а Маркъс Смарт и Брад Уонамейкър добавиха по 14.