Джокович и Сърбия не дадоха шанс на Япония, Мъри се измъчи, но показа характер

Двама бивши №1 в света - Новак Джокович и Анди Мъри, спечелиха първите си мачове на Финалите на “Купа Дейвис” в Мадрид. Джокович не срещна никакви трудности срещу Йошихито Нишиока и помогна на Сърбия да се наложи с 2:0 победи над Япония в Група “A”. В първия мач Филип Крайнович също спечели в два сета - 6:2, 6:4 срещу Юичи Сугита. Японците вече загубиха и от Франция с 1:2.

Нишиока не успя да спечели нито един гейм, в който сервираше в първия сет. Джокович направи 3 пробива в първата част и 2 във втората по пътя към победата, а в мача на двойки ветераните Янко Типсаревич и Виктор Троицки излизат по-късно днес срещу Бен Маклаклан и Ясутака Учияма.

В същото време Великобритания води с 1:0 победи срещу Холандия в Група “Е” благодарение на доста трудния успех на Анди Мъри срещу 179-ия в света Талон Грийкспоор. Мъри надви съперника си с 6:7 (7), 6:4, 7:6 (5) след почти 3 часа битка на корта в комплекса "Каха Магика".

Мъри заби 12 аса, но съперникът му пласира точно два пъти повече. В първия сет нямаше нито един пробив, а единственият мини-брейк дойде в последната точка на тайбрека, завършил 9:7 за холандеца. Завърналият се в професионалния тенис след тежка контузия Мъри намери сили за обрат, като още в първия гейм на втората част реализира първия пробив в мача.

Грийкспор върна пробива в шестия гейм, но веднага след това отново загуби подаването си и това се оказа решаващо във втория сет. В решаващата трета част Грийкспор поведе с 4:1, но Мъри изравни за 4:4 и се добра до тайбрек, в който британецът също навакса изоставане от 1:4, за да пречупи противника си със 7:5.

Във втория мач Даниел Еванс играе в момента с Робин Хаазе, а на двойки братът на Анди - Джейми Мъри, ще излезе с партньор Нийл Скупски срещу Уесли Коолхоф и Жан-Жулиен Роже.