Голдън Стейт прекъсна серия от седем загуби с убедителна победа в Мемфис

Разтърсваният от кадрови проблеми заради контузии вицешампион Голдън Стейт прекъсна серия от седем поредни загуби след 114:95 в залата на Мемфис. Успехът бе извоюван благодарение на силната игра на “воините” през втората четвърт, в която те напълно доминираха над “гризлитата”, записвайки 33 точки срещу само 16 на противника. Гостите се оттеглиха на полувремето с аванс от 15 точки (61:46), които Мемфис не успя да заличи, въпреки че бе по-резултатен в третата четвъртина (26:22). Голдън Стейт приключи силно последната част, с което подпечата третата си победа за сезона.

Интересно е, че нито Стив Къри, нито Клей Томпсън или феноменалния новобранец Ерик Пашал не поведоха “войните” по пътя към успеха. Този път главните роли изиграха Алек Бъркс, който вкара рекордните си за сезона 29 точки, и Глен Робинсън III, добавил 20. Един от най-впечатляващите на терена беше Маркес Крис, който изигра най-добрия си мач за Голдън Стейт със 17 точки, 6 борби и 4 блока. Дреймънд Грийн беше близо до 24-и "трипъл-дабъл" в кариерата си, като завърши с 8 точки, 10 борби и 11 асистенции.

Новакът Джа Морант се отличи с 20 точки да домакините.

Въпреки успеха, Голдън Стейт остава последен в Лигата с едва три победи в 15 мача. “Воините” няма да имат много време да отпразнуват дългоочакваната победа, тъй като се отправят към Далас, за да предизвикат изгряващата звезда Лука Дончич.