Извънземен! ЛеБрон стана първият играч с "трипъл-дабъл" срещу всички 30 отбора в НБА

Суперзвездата ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл за историята при успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 112:107 над гостуващия Оклахома Сити в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Той завърши с 25 точки, 11 борби и 10 асистенции, като с това стана първият играч, който успява да запише "трипъл-дабъл" срещу всеки един от 30-те клуба в Лигата.

“Наистина не знам какво да мисля за това”, заяви Джеймс след петата поредна победа на “езерняците”. - Готина статистика, радвам се, че се случи при наша победа.”

Ръсел Уестбрук ще има два шанса да постигне същото този сезон, ако успее да запише "трипъл-дабъл" срещу Оклахома Сити. Помощник- треньорът на Лейкърс Джейсън Кид е трети в този списък с "трипъл-дабъл"-и срещу 28 отбора, следван от Лари Бърд (25) и Меджик Джонсън (24).

Джеймс се нарежда на пето място в класацията за брой "трипъл-дабъл"-и с 86, изоставайки от Кид (107), Джонсън (138), Уестбрук (141) и Оскар Робъртсън (181).

Антъни Дейвис допринесе с 34 точки и 7 борби, а домакините спечелиха са 12-и път в 13 срещи и водят в класирането в Лигата.

Денис Шрьодер вкара 20 от 31 точки през солидното първо полувреме на гостите, които се оттеглиха на почивката с аванс от 63:53, но не успяха да го задържат през втората част.