Играч на Лудогорец донесе победа на Полша в специален мач за Пишчек

Отборът на Полша спечели с 3:2 срещу гостуващия Словения в среща от група G на европейските квалификации. Словенците на два пъти изравняваха, но в крайна сметка полузащитникът на Лудогорец Яцек Горалски вкара за крайното 3:2. Поляците се бяха класирали като първи в групата. Срещата беше последна за дългогодишния футболист на домакините Лукаш Пишчек, който беше изпратен с почести.

Още в третата минута домакините реализираха страхотен гол. Ян Облак изби след корнер, но топката попадна на крака на Шимански, който отбеляза със страховит удар от 25 метра - 1:0. В десетата Жилински пропусна добра възможност за удвояване. В 14-ата гостите изравниха при първата си възможност. Матавж се разписа след пас от Иличич.
До края на полувремето поляците изпуснаха при няколко изгодни ситуации. Малко преди края на първата част Лукаш Пишчек беше сменен и получи аплодисменти от публиката и футболистите на терена.
В 54-ата Роберт Левандовски направи изключителен рейд, преодоля трима, стигна точката на наказателното поле и насочи превъзходно по диагонала за 2:1. Седем минути по-късно словенците отново отвърнаха след страхотна изява на Вербич по крилото и гол на Иличич. В 81-ата минута поляците сътвориха вълшебна комбинация между Левандовски, Гросицки и Горалски. Гросицки намери халфа на Лудогорец, който отбеляза от шест метра за крайното 3:2. В 86-ата Куртич от състава на гостите получи червен картон, след като неволно стъпи върху корема на легнал съперник.