Академик Бултекс с втора победа в Балканската лига

Академик Бултекс 99 се наложи над черногорския Ибър в Рожае със 79:69 (23:13, 19:22, 21:23, 16:11) и постигна втора победа във втория си мач от сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже. Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха с 13:8, но след серия от 15 безответни точки във втората половина на първата четвърт пловдивчани овладяха контрола върху мача.

През втората четвърт авансът на гостите достигна 12 точки при 36:24, но със силни минути преди почивката и в началото на второто полувреме черногорците намалиха до 40:42.

Нова добра серия от 10:2 позволи на Академик Бултекс да дръпне с 63:51 малко преди края на третата четвърт. Ибър опита да стигне обрат и намали изоставането си до 69:71, но в последните три минути пловдивчани удържаха преднината си и нанесоха първо поражение на съперника в кампанията.

Среща от Балканската лига по баскетбол за мъже:

Ибър Рожае (Черна гора) - Академик Бултекс 99 (България) - 69:79 (13:23, 22:19, 23:21, 11:16)