Чардафон с втора победа за сезона

Чардафон постигна втора победа за сезона в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от 6-ти кръг на първенството габровският тим надигра в зала „Орловец“ състава на АСТИ-91 (Хасково) с 34:20 и с актив от 5 точки се изкачи на 5-ата позиция във временното класиране.

Отборът на АСТИ-91 на три пъти повежда в резултата в началните минути на срещата. Постепенно обаче домакините коригираха играта си в защита, вратарят Пламен Иванов направи добри спасявания и на контраатака  Чардафон успя да натрупа разлика. Със серия от 12:1 в рамките на 14 минути габровският тим взе комфортен аванс и в голяма степен реши изхода от двубоя. На почивката двата състава се оттеглиха при резултат 18:9.

През втората част Чардафон продължи да доминира, въпреки направените ротации в състава. Домакините нанизаха още 14 гола във вратата на тима от Хасково и получиха 11 за финалното 34:20.

Петко Петков беше най-голямата заплаха за габровската врата. Бившият играч на Чардафон наниза 12 попадения  в срещата и продължава да оглавява голмайсторската листа на първенството.