Ондрашек след загубата от България: Вкараха ни с първата си атака

В качеството му на резерва той има чудесна статистика, тъй като почти винаги вкарва за националния отбор, след като се появи на терена. Но като титуляр срещу България нападателят Зденек Ондрашек не се представи както вероятно са очаквали много хора.

Даже в четвъртък, когато чехите си гарантираха класирането с 2:1 над Косово Ондрашек имаше сериозна заслуга за обрата. "Трудно е да кажа защо не сработи тактиката. А мачът беше почти идентичен с този срещу Косово. Имахме превъзходство във владеене на топката, но България вкара първа и то с първата си реална атака. Играхме това, което искаме, но само до някъде, разказва Ондрашек пред idnes.cz.

"Имам един удар за 80 минути, което е крайно малко за нападател. В интерес на истината, имаше и малко центрирания към мене, бяхме и нерешителни. А така е трудно да се вкара гол. "Вкараха ни гол, защото проспахме една стандартна ситуация. След това също имахме положения, но ако бяха повече, то щяхме да вкараме.

"Самото Европейско първенство е още доста далече. Така че е рано да се каже кой ще бъде в групата и кой ще отпадне. Не сме го коментирали в съблекалнята, искахме да победим за себе си и за няколкото фена, които дойдоха да ни подкрепят в София. Даже не знаех, че самото Европейско ще се провежда на територията на цяла Европа. Жребият ще се състои на 30-и ноември и ще видим кой ще ни се падне, завършва нападателят на американския ФК Далас.