Шумен 2007 загуби гостуването в Дончево

Футболистите на Шумен 2007 (Шумен) загубиха гостуването си на Устрем (Дончево) в среща от ХIII-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Домакините са сред водещите отбори и пълният им успех над дебютанта в групата е закономерен. Дончевци можеха да сразят шуменци с още по-убедителна разлика в резултата, като на три пъти нацелиха гредите на вратата пазена от Калин Младенов чрез Кристиян Димитров (2) и Николай Илиев.
За четвъртата поредна победа точни бяха Станимир Андонов и Виктор Христов. Първият гол в срещата падна в 45-ата минута. В нея домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до ъгъла на наказателното поле. С хубав удар с левия крак Станимир Андонов насочи топката в близкия ъгъл на шуменския вратар, който бе принуден да я вади от мрежата – 1:0. След почивката гостите от Шумен се опитаха да се върнат в мача и осъществиха няколко опасни влизания към вратата на Иван Иванов, но все безрезултатни.
За разлика от тях домакините бяха по-напористият и търсещ трите точки тим. В 63-ата мин. голмайсторът на Устрем (Дончево) от началото на сезона Кристиян Димитров насочи топката към вратата на шуменци след центриране от корнер, но коженото кълбо срещна гредата.
Второто попадение падна в 84-ата минута. Виктор Христов се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и останал „очи в очи“ с Калин Младенов – стража на шуменци го преодоля за 2:0. Любителите на футбола бяха на път да видят и трети гол, но бомбения шут на Николай Илиев от пряк свободен удар облиза страничният стълб на Шумен 2007.
Благодарение на деветия си есенен успех и спечелените 27 точки отборът на Устрем (Дончево) се укрепи на второто място във временното класиране, непосредствено след лидера в групата Добруджа (Добрич). Дебютантът Шумен 2007 въпреки загубата се представя успешно в първенството. До сега отборът постигна 4 победи, в 3 завърши наравно и загуби в 5 мача. Според треньора на шуменци Александър Димов мача в Дончево в голямата си част е бил равностоен с лек превес на домакините. Две – три грешки в защитата са позволили на домакините да се възползват и реализират двата гола във вратата им. "Устрем (Дончево) разполага с доста класни футболисти играли и професионален футбол, което в крайна сметка си каза думата при успеха им срещу нас", каза още Александър Димов.