Франция спечели задочния спор с Турция за първото място в група Н

Световният шампион Франция победи Албания като гост с 2:0 и завърши на първо място в група Н на квалификациите за Евро 2020."Петлите" водеха задочен спор за лидерската позиция с Турция, но в крайна сметка успяха да финишират първи само с 2 точки аванс. В същото време южните ни съседи победиха Андора с 2:0, също като гост.
Двубоят в Тирана беше използван от домакините за официалното откриване на нов национален стадион - “Еър Албания Стейдиъм” с капацитет 22 000 места. Празничната атмосфера повлия на настроението на играчите, които започнаха по-активно, но опитният отбор на Франция бързо си върна контрола. Нещо повече - в осмата минута хората на селекционера Дидие Дешан откриха резултата чрез Корентен Толисо, който изпревари вратаря Етрит Бериша за една центрирана от Антоан Гризман топка към близката греда и с глава направи 1:0. Това беше дебютен гол за Толисо с екипа на Франция в неговия мач №21. “Петлите” отново оставиха инииативата на домакините, които атакуваха, но не стигаха до чисти положения.
Така се стигна до 31-ата минута, когато Антоан Гризман удвои, след като получи топката около точката за изпълнение на дузпа. Попадението беше №30 за Гризман в 78-ия му мач за Франция, като той се изравни с Жюст Фонтен и Жан-Пиер Папен във вечната ранглиста. През втората част сериозен натиск на домакините, които търсеха отчаяно попадение. Вместо това можеха да получат трето попадение в своята врата, но вратарят Бериша спаси удара на Оливие Жиру. В 60-ата минута Ленгле пък посегна в последния миг и отклони топката пред френската врата, преди футболист на Албания да успее да нанесе удар.
Френският защитник получи лека травма след намесата си. В 72-ата минута Жиру отново беше близо до гол, но топката срещна гредата. В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Франция записа успех, първо място в групата и зарадва селекционера Дидие Дешан в неговия мач №100 начело на “петлите”.