Португалия не допусна изненада срещу Люксембург и ще защитава европейската си титла (видео)

Отборът на Португалия постигна победа с 2:0 като гост на Люксембург в последния мач за двата тима в евроквалификациите. По този начин “мореплавателите” си осигуриха участие на Евро 2020, където ще защитават титлата си от Евро 2016.

В 39-ата минута Бруно Фернандеш се възползва от чудесен извеждащ пас на Бернардо Силва и откри резултата в полза на иберийците. Другият гол в мача падна в 86-ата минута, когато Бернардо Силва центрира към Диого Жота, чийто удар рикошира в противниковия вратар, а Кристиано Роналдо от голлинията добута топката в мрежата за своето попадение номер 99 с екипа на отбора.

По този начин Португалия завърши на второ място в група В с актив от 17 точки, докато Люксембург остана на четвъртата позиция с едва 4 пункта.