Тетевен и Ботев непобедени в Западната група на Висшата лига

Отборите на Тетевен Волей (Тетевен) и Ботев (Луковит) остават непобедени, тимът на Сливнишки герой (Сливница) нанесе първво поражение на лидера Миньор (Перник). Това е картината след изиграването на четвърти кръг на Западната група, във второто ниво от волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига.

Волейболистите на Тетевен надиграха като гости Люлин (София) с 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 27:25) в столичната зала „Сиконко“. С това „зелените“ отбелязаха трета победа в групата, като с 9 точки и 1 загубен гейм заемат второ място във временното класиране. Поражението за люлинци е второ, като с две победи и 6 точки са четвърти в подреждането.

Тимът на Ботев (Луковит) се справи драматично със Звездец (Горна Малина), като надигра съперника на свой терен с 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 22:25, 15:11). Така луковитци също отбелязаха трета победа, като заемат трето място в класирането с 8 точки. Тимът на Звездец е шести с 4 точки (1 победа, 3 загуби).

Водач продължава да бъде тимът на Миньор (Перник), който обаче допусна първа загуба в шампионата. Перничани отстъпиха при гостуването си на Сливнишки герой с 2:3 (25:21, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15). Въпреки поражението Миньор запазва водачеството с три победи и 10 точки. Сливнишки герой отбеляза първи успех в групата, като заема седма позиция в групата с 2 точки.

С категоричен успех се поздрави в този кръг и съставът на Град (Белоградчик), който надигра Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:20). Така волейболистите от Белоградчик отбелязаха втора победа, като с две загуби и 6 точки са пети в таблицата. Тимът на Ихтиман е на осмо място с една победа и 2 точки.

Програма, резултати и временно класиране в Западната група вижте тук.