Полша сломи Израел с два корнера (видео)

Полша постигна трета поредна победа в група “G” на европейските квалификации. Тази вечер възпитаниците на Йежи Бржечек надиграха с 2:1 Израел като гост. Срещата бе без значение за гостите, които вече си бяха осигурили участие на Евро 2020, но въпреки това те играха за честта си и за трупане на коефициент, и отново показаха, че са най-силният отбор в групата.

Полша поведе още в 4-ата минута, когато след центриране от корнер топката бе продължена за Гжегож Криховяк, който отблизо със силен шут я вкара във вратата за 0:1.

В 54-ата мунта отново след корнер Кшищоф Пьонтек стреля с глава, ударът му бе отразен, но при добавката нападателят на Милан не сгреши за 0:2.

В 88-ата минута Израел върна един гол чрез Мунас Дабур. Далечен изстрел на негов съотборник рикошира в крак на защитник, топката се вдигна във въздуха и Дабур бе достатъчно съобразителен да изскочи зад защитата и елегантно да я чукне покрай вратаря за 1:2.

С тази победа Полша събра актив от 22 точки и си гарантира 1-ото място в крайното класиране в групата. Израел пък остава на 5-ата позиция с 11 точки и без шансове да играе на Евро 2020.