Австрия стъпка надеждите на Северна Македония и се класира на еврофиналите

Австрия спечели с 2:1 домакинството си на Северна Македония от група “G” на европейските квалификации и по този начин официално си гарантира участие на Евро 2020. Западните ни съседи се нуждаеха от задължителен успех на “Ернст Хапел” във Виена, за да запазят някакви надежди да изместят съперника си от втората позиция в крайното класиране. Случи се обаче точно обратното и домакините по категоричен начин стъпкаха надеждите на своя съперник с голове на Давид Алаба в 7-ата и Стефан Лайнер в 48-ата минута. Влатко Стояновски пък вкара почетното попадение за гостите в 93-ата минута.

Срещата започна по перфектен начин за Бундстима. В 7-ата минута Алаба получи прекрасен извеждащ пас от Лайнер, финтира вратаря и отбеляза за 1:0.

В 48-ата минута домакините удовиха преднината си. При едно разбъркване след корнер топката се озова у Лайнер, който успя да я насочи в мрежата за 2:0.

В добавеното време на срещата македонците успяха да върнат едно попадение, но твърде късно. Стояновски се разписа с глава след центриране от фаул, оформяйки крайното 2:1.

След тази победа Австрия събра актив от 19 точки и  си гарантира, че ще завърши на второто място в групата, което дава право на участие на еврофиналите. Северна Македония остава на  4-ото място с 11 точки и приключи с надеждите си за нещо повече, на все пак запазва шанс за класиране през плейофа на Лигата на нациите.