Кроос се подигра с Беларус, а Германия се класира за Евро 2020 (видео)

Отборът на Германия се класира за Евро 2020, след като в предпоследния 9-и кръг от квалификациите победи с убедителното 4:0 като домакин на Беларус. Над всички на терена беше Тони Кроос, записал два гола и една асистенция на своята сметка тази вечер.

Бундестима отправи цели 21 удара по посока на противниковата врата през първото полувреме, като усилията на играчите бяха възнаградени в 41-ата минута, когато Матиас Гинтер с пета прати топката в противниковата мрежа след пас на Серж Гнабри. През втората част изстрелите на “Маншафта” бяха далеч по-малко, но за сметка на това и по-точни. Така в 49-ата минута Леон Горетцка удвои преднината на тима с шут по земя след хитро изпълнен корнер от страна на Кроос. В 55-ата халфът на Реал Мадрид също се разписа, като го стори с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Гостите имаха шанс за почетно попадение в 75-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Робин Кох срещу Павел Нехайчик. Мануел Нойер обаче спаси удара от бялата точка на Игор Стасевич. В 83-ата Кроос оформи крайното 4:0, след като финтира двама противникови защитници, за да вкара втория си гол в мача.

Така лидерът в група С Германия събра 18 точки и няма как да бъде изместен от някое от първите две места. Беларус пък остава на 4-ото място с актив от 4 точки.