Хърватия подпечата билета си за Евро 2020 с обрат срещу Словакия (видео)

Хърватия е поредният тим, който си осигури билет за Евро 2020. Тази вечер “Шахматистите” спечелиха последния си мач в група “Е” срещу Словакия с 3:1. По този начин те си гарантираха, че ще завършат на 1-ата позиция в групата. Гостите първи взеха преднина чрез Роберт Боженик в 32-ата минута, но през втората част домакините в Риека направиха пълен обрат с попадения на Никола Влашич (54), Бруно Петкович (60) и Иван Перишич (74).

Хърватия започна мача по-активно и в 26-ата минута изстрел с глава на Никола Влашич бе спасен с доста усилия от вратаря Дубравка.

В 32-ата минута обаче гостите поведоха с първата си по-добра атака в мача. Лоботка центрира за Боженик, който протегна крак и изпревари прекия си пазач, за да засече топката в мрежата за 0:1.

До края на полувремето хърватите натиснаха и първо Перишич пропусна добра възможност с глава отблизо, а три минути по-късно и мощен шут на Петкович бе спасен от вратаря.

Натискът на домакините продължи и през втората част. В 54-ата минута отново Петкович се озова на добра позиция, но ударът му с глава отблизо бе отразен от Дубравка.

В 54-ата минута резултатът все пак бе изравнен. Влашич бе оставен да стреля от границата на наказателното поле и по земя успя да прати кълбото в мрежата за 1:1.

Само 4 минути по-късно “Шахматистите” обърнаха нещата в своя полза, след като Петкович вкара с глава след центриране от корнер.

В 66-ата минута ситуацията стана още по-лоша за словаците, които останаха без ключов играч като Роберт Мак, който си изкара втори жълт и червен картон, след като задържа съперник за фланелката.

В 74-ата минута Хърватия подпечата победата си с трети гол. Баришич проби отляво до аутлинията и върна към Перишич, който с акробатичен изстрел вкара красив гол за крайното 3:1.

С тази победа Хърватия събра актив от 17 точки и ще завърши на 1-ото място в групата. Словакия остава на 4-ото място с 10 точки и с минимални шансове за продължаване напред, като трябва да търси задължителен успех в последния си мач с Азербайджан, а междувременно Унгария и Уелс трябва да не излъчат победител в срещата помежду си.