Казахстан победи Сан Марино, но аутсайдерът също имаше повод за радост (видео)

Казахстан победи с 3:1 при визитата си на Сан Марино в предпоследния двубой на двата тима от евроквалификациите.

Бившата съветска република предреши изхода на двубоя още преди да е изтекъл първият му половин час, след като в 26-ата минута вече водеше с 3:0. Бактияр Зайнутдинов откри резултата едва в 6-ата минута. В 22-ата Гафуржан Суюмбаев удвои за своя тим, а четири минути по-късно Алексей Шчеткин покачи на 3:0 в полза на гостите. Домакините обаче също имаха повод за радост, след като стигнаха до първото си попадение в последните си 18 мача. Това стана в 76-ата минута, когато Филипо Берарди се възползва от неразчетено излизане на противниковия вратар и прати топката в опразнената му мрежа. Така те нарушиха и головата си суша на свой терен, която продължи 6 години.

Казахстан събра 10 точки и е на пето място в група I с 10 точки, като отстъпва само по голова разлика на четвъртия Кипър. Аутсайдерът Сан Марино е на дъното без актив и с 46 допуснати попадения, но вече и с един отбелязан гол.