Левски разби Арда в Суперлигата (видео)

Волейболистите на Левски записаха 3-а поредна победа в Суперлигата на България за мъже. "Сините" надиграха категорично като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:19) в мач от 6-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 350 зрители в зала "Арпезос"

Така играчите на Андрей Жеков са 7-и във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 9 точки, с колкото е и 6-ия Марек, но с по-добри показатели. Арда пък е 10-и с едва 1 победа, 5 загуби и 4 точки. В следващия 7-и кръг Левски приема шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), докато кърджалийци гостуват на Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в петък (22 ноември) и събота (23 ноември) от 18,30 часа.

Първата част на срещата стартира равностойно, след което "сините" поведоха. Домакините на Арда успяха да ги настигнат, след което играта продължи точка за точка. Ролите отново се размениха, борбата от двете страни на мрежата продължи и в ключовите моменти Левски наложи волята си за крайното 25:20. Втората част тръгна под диктовката на Левски, който постепенно дръпна и взе стабилна преднина. Волейболистите на Иван Халачев намалиха част от изоставането си, но не успяха да направят нещо повече. Авансът на Левски се увеличи на 2:0 след убедително 25:16. В последния трети гейм Арда започна силно, но не успя да запази темпото и Левски обърна в своя полза. Кърджалийци отново догониха "сините" и вкараха интрига, като излязоха напред. Левскарите устояха и набраха инерция, като след серия от шест точки решиха спора и не позволиха да се случи нищо повече - 25:19 и 3:0.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЛЕВСКИ 0:3 (20:25, 16:25, 19:25)