Единият от възможните съперници на България се справи с Кипър (видео)

Отборът на Шотландия постигна победа с 2:1 като гост на Кипър в най-ранната среща от днешната програма на евроквалификациите. “Гайдарите” са сред възможните съперници на България в плейофите на Лигата на нациите, които могат да осигурят участие в Евро 2020.
Вече са ясни три от съперниците на България по пътя към Евро 2020 - те не са страшни

Шотландците излязоха напред в резултата още в 12-ата минута, когато Райън Кристи приключи своя солова акция с техничен удар от границата на наказателното поле. Домакините обаче успяха да изравнят в 47-ата минута чрез Йоргос Ефрем, който с воле прати топката в противниковата мрежа след изпълнение на пряк свободен удар. Победата за гостите донесе Джон Макгин в 53-ата минута, когато засече центриране на Грег Тейлър.

Кръг преди края на квалификациите Шотландия няма шанс да се класира за Евро 2020 през група I. Тимът е трети в класирането с 12 точки, докато вторият Русия е с 21 пункта. Кипър пък е четвърти с 10 точки, като също няма как да заеме едната от първите две позиции.