Олимпиакос прекъсна серия от четири загуби, Везенков с 2 минути и 2 точки за гръцкия тим

Срещи от осмия кръг в баскетболната Евролига за мъже:

Цървена звезда - Вильобран 72:74

ЦСКА Москва - Фенербахче 88:70

Валенсия - Байерн Мюнхен 82:56

Олимпиакос - Жалгирис 83:74

В класирането начело е Макаби Тел Авив с 6 победи и 2 загуби, следван от ЦСКА Москва 6/2, Барселона 6/2, Химки 6/2, Ефес 6/2, Армани Милано 6/2 и др.

Олимпиакос записа трета победа за сезона в Евролигата след успех у дома над Жалгирис с 83:74. Гръцкият тим се върна на победния път и прекъсна серия от четири поредни загуби в турнира.

Българският национал Александър Везенков отново записа малко игрово време, като бе на игрището за 2 минути и за този период вкара 2 точки от наказателни удари.

Василис Спанулис завърши с 16 точки за Олимпиакос, а за гостите се отличи Джок Ландейл с 23 точки.

ЦСКА Москва победи Фенербахче с 88:70 в най-интересния мач от осмия кръг на турнира.

Майк Джеймс се отличи за московчани с 31 точки, а за турския отбор най-резултатен бе Костас Слукас с 20 точки.

За Фенербахче поражението е четвърто в последните пет мача в Евролигата и тимът заема 15-о място в класирането с 2 победи и 6 загуби.