Краси Георгиев и Аркада отпаднаха от Шампионската лига след "златен гейм"

Националът Красимир Георгиев и неговият Аркада (Галац) отпаднаха от най-престижния евротурнир - Шампионската лига и ще играят във втората по сила клубна надпревара - Купата на CEV. Воденият от Серджу Станчу тим отстъпи като гост на сръбския първенец Войводина (Нови Сад) с 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 22:25) в двубой-реванш от предварителния втори кръг, изигран в западната ни съседка.

В първата среща Аркада спечели с 3:0 гейма и това наложи изиграването на т.нар. "златен" гейм. Той бе спечелен отново от играчите на Синиша Гавранчич - с резултат 15:11.

Краси Георгиев изигра чудесен мач и бе втори по резултатност със 17 точки (4 блока, 72% ефективност в атака).

Холандецът Нийлс Клапвийк бе най-полезен с 19 точки (4 аса, 1 блокада). За сръбския шампион Александър Благойевич бе над всички с 26 точки (3 аса, 1 блокада). Неманя Масулович завърши с 15 точки (9 блокади!)

Така в 1/16-финалите на Купата на CEV румънските шампиони ще срещнат финландския Саво Волей Куопио, като първият мач помежду им е на 11 декември (сряда).