Браво, "лъвчета"! Младежите разбиха Полша! (видео+снимки)

Младежкият национален отбор на България постигна отлична победа в квалификациите на Евро 2021. Младите “лъвчета” разбиха с 3:0 Полша в петия си мач от надпреварата. Станислав Иванов вкара два от головете, а един добави Тонислав Йорданов. Нашите момчета показаха отлична тактика пред погледа на премиера Бойко Борисов и се възползваха по най-добрия начин от създадените положения пред вратата на съперника.

В игра се завърна Андреа Христов, който си партнираше с брат си Петков Христов в центъра на защитата. Крайни защитници пред вратаря Даниел Наумов бяха Ангел Лясков и Иван Турицов. В халфовата линия бяха Ивайло Найденов, Валентин Антов и Лъчезар Котев. В предни позиции действаха Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев и Станислав Иванов.

Първата опасност в мача бе пред вратата на поляците. Андреа Христов се озова на чиста позиция пред наказателното поле и бе спънат. При изпълнението на фаула топката рикошира в стената и стигна при Станислав Иванов, но крилото на Левски не успя да я насочи във вратата.

В средата на полувремето Наумов трябваше да се намесва на два пъти след далечни удари на Листовски и Йоживяк. Нашият страж успя да избие опасните изстрели от дистанция.

73 България U21 - Полша U21 3:0

В края на полувремето България вдигна оборотите и стигна до успех. Първо нашите удариха греда след контраатака. Антов се оказа на чиста позиция, но шутът му се отби в горната греда. Само минута по-късно обаче "лъвовете" вече бяха напред в резултата. След грешка в защитата на поляците Станислав Иванов открадна топката и след като напредна подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят на Литекс стреля и след рикошет топката влезе в мрежата на Грабара.

В 51-ата минута България удвои преднината си. Лъчезар Котев изведе отлично зад защитата Иванов, който овладя кълбото и го прати покрай вратаря за 2:0.

Десетина минути по-късно България вече водеше с 3:0. Иванов напредна по дясното крило и след като финтира Собочински прати топката мощно във вратата на Грабара за трети път.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Карол Фила получи втори жълт картон. При това положение българите решиха да контролират спокойно ситуацията на терена, докато поляците загубиха надежди, че могат да стигнат до нещо в двубоя.

По този начин България се завърна в битката за едно от първите две места в Група 5. В момента играчите на Александър Димитров са на трета позиция с актив от осем точки. След загубата днес поляците отстъпиха лидерската позиция на Русия. Полша е с десет точки, докато Сборная - 11. Следващият двубой на младежите е в края на март 2020 срещу Естония в София.