Сърбите се измъчиха с Люксембург, ще чакат грешка на Португалия (видео)

Сърбия срещна неочаквани трудности в домакинството си на Люксембург, но все пак се наложи с 3:2 и запази шансове за класиране на еврофиналите. Западните ни съседи обаче не зависят от себе си. Преди последния кръг от квалификациите от изостават с една точка от Португалия и ако Кристиано Роналдо и компания на свой ред се справят с Люксембург, ще завършат на второ място в групата, без значение какво ще направят сърбите срещу Украйна. Именно украинците са лидер в групата и още през октомври си осигуриха място на Евро 2020.

Сърбите започнаха силно, но в края трябваше да треперят. В началните минути “орлите” пропуснаха няколко положения, главно чрез Александър Митрович. Именно таранът на Фулъм откри резултата след центриране на Душан Тадич Последваха нова серия пропуски, този път на Тадич и Адем Ляич.

В 43-ата минута Митрович се разписа за втори път, с красив удар, но не и без помощта на рикошет от футболист на гостите. Нападателят реализира 31-ия си гол с националната фланелка. По този начин той се изравни с легендата Райко Митич, и то на стадиона, който носи неговото име. Пред него са Саво Милошевич с 37 и Степан Бобек (38).

В началото на втората част Жерсон Родригес върна едно попадение. Сърбите си върнаха аванса от два гола благодарение на Неманя Радонич, но след перфектна контра на гостите Дейв Тюрпел с глава намали на 2:3 и направи последните минути трудни за домакините. Те имаха подкрепата само на деца от школите на белградските тимове заради наказание от УЕФА. В неделя Сърбия ще трябва да победи Украйна на “Мала маракана” и да се надява на сензация в Люксембург.