Бост най-добър за Монако в Юрокъп

Българският национал Дий Бост бе най-добър при победата на Монако с 80:59 срещу Патра в мач от редовния сезон на Юрокъп. Французите надиграха категорично гръцкия си съперник, който вече си осигури място в следващата фаза на турнира, като за тях това бе четвърти успех в седем мача и им отреди четвърто място във временното класиране на група А.

Бост игра малко повече от 26 минути, за които приключи като най-резултатен в целия двубой с 16 точки. Натурализираният американски плеймейкър овладя 8 борби и даде 4 асистенции, за да завърши с коефициент от 22 пункта - също най-висок в целия двубой.

Монако има още три мача, в които ще се бори за продължаването си напред - домакинства на Макаби Ришон ЛеЗион и Виртус (Болоня), разделени от гостуване на Улм.