Бъки спечели дербито срещу Етър в женското хандбално първенство

Шампионът Бъки надделя при гостуването си на Етър 64 във Велико Търново с 20:20 (12:10) в последна среща от петия кръг на женското хандбално първенство. С успеха габровки водят еднолично в подреждането с пълен актив от 8 точки, докато "виолетовите" допуснаха първа загуба за сезона и останаха на четвъртата позиция с 4 точки, но само от три мача.

Наставникът на домакините Йонка Генчева трябваше да прави принудителна смяна, след като още на загрявката една от лидерките на тима Антония Симеонова получи мускулно разтежение и се наложи да пропусне двубоя. Това си оказа своето отражение върху играта на великотърновки в нападение, което пролича особено през второто полувреме.

Първата част започва с аванс от 3:0 за Бъки, но Етър успя да стигне до 5:5 в 13-ата минута. Последното изравняване дойде при 9:9 в 25-ата минута, след което габровки завършиха по-добре първата част и се оттеглиха на почивка при 12:10.

През второто полувреме защитата на домакините не успя да се справи с атаките на Мари Томова и Лидия Ковачева, а вратарката на гостенките Моника Христова направи десетина спасявания от чисти ситуации, което позволи на Бъки с бързи контри да натрупа солиден аванс и да спечели убедително.

Томова беше най-резултатна за габровки със 7 гола, а Ковачева се разписа 6 пъти. За Етър с по 5 попадения се отличиха Александра Замишляк и Миглена Христова.