Торонто прекрати победната серия на Лейкърс

Паскал Сиакам отбеляза 24 точки и спечели 11 борби, Фред ВанВлийт добави 23 точки и десет асистенции, а Торонто победи Лос Анджелис със 113:104 в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). По този начин Раптърс сложиха край на серията от девет поредни успеха на Лейкърс.

Крис Бушер изравни личен рекорд с 15 точки за шампионите, които са в серия от три поредни победи и шест от последните си седем мача. В неделния двубой с гранда от западния бряг Раптърс бяха без двама основни играчи, след като Кайл Лори счупи палеца на лявата си ръка, а Серж Ибака изкълчи десния си глезен. Торонто обаче намери сили за силна последна част и спечели за десети пореден път срещу Лейкърс.

Антъни Дейвис отбеляза 27 точки, а Леброн Джеймс добави 13, 15 асистенции и 13 борби за 85-ия трипъл-дабъл в кариерата си. Лейкърс обаче загубиха за първи път от първия мач за сезона, когато отстъпиха на Клипърс.

Джоел Ембийд отбеляза 18 точки и спечели девет борби за победата на Филаделфия със 114:106 срещу Шарлът, с което Сиксърс сложиха край на серията си от три поредни загуби. Ал Хорфърд добави 15 точки, а Фуркан Коркмаз вкара други 17 и бе в основата на победна серия в третата четвъртина.

Никола Йокич бе точен 2.4 секунди преди сирената в продължението за победа на Денвър срещу Минесота със 100:98. Той завърши срещата с 20 точки, шест борби и седем асистенции, а Нъгетс спечелиха за четвърти пореден път у дома. Уил Бартън пък помогна за това с 13 точки, включително две тройки в продължението, и 12 борби.

Янис Антетокунбо отбеляза 35 точки и спечели 16 борби за победа на Милуоки със 121:119 срещу Оклахома Сити. Звездата на Бъкс вкара 24 точки само през второто полувреме, а неговият съотборник Ерик Бледсоу завърши срещата със сбор от 25 и девет асистенции.