Дунав пое глътка въздух с обрат срещу Царско село (снимки+видео)

Отборът на Дунав взе много важни три точки от визитата си на Царско село. Русенци победиха с 2:1 "царете" в последния мач от 16-ия кръг на efbet Лига, като стигнаха до пълен обрат. Родни Антуи (20) изведе домакините напред с гол с глава, а Мартин Ковачев (31) изравни. През второто полувреме Ивайло Лазаров (63) направи пълен обрата за русенци. Един срещу друг застанаха два от конкурентите в битката за оцеляване. Съперниците са един до друг във временното класиране, като “царете” заемат 11-ото място с 15 точки, докато “драконите” са 10-и с 16 точки.

53 Царско село - Дунав (Русе)

Царско село изглеждаше фаворит преди мача. На първо място, защото бе домакин, а освен това и заради трусовете при съперника. Проблемите в Дунав не са тайна. Собственикът на клуба д-р Симеон Симеонов си тръгна и не е ясно какво ще се случва занапред и кой ще издържа отбора. Последните информации от Русе са позитивни и дават надежда на феновете, че клубът ще оцелее.

Първият и единствен мач между двата тима в елита бе през първия полусезон. Тогава Дунав взе категорична победа с 3:1 в Русе. Царско село бе без халфа Серкан Юсеин, който е контузен. Всички останали играчи обаче бяха на разположение на треньора Никола Спасов.

В Дунав също нямаше сериозни кадрови проблеми. Единствено Росен Колев е контузен и не играе днес.
В 19-ата минута Родни Антуи изведе Царско село напред в резултата с хубав гол с глава. Огромна заслуга за попадението има Веселин Минев, който преодоля защитник с финт, след което центрира с външен фалц в наказателното поле, а там Антуи засече с глава, отбелязвайки деветото си попадение до момента през сезона. И гредата помогна на холандеца, чийто удар Благой Макенджиев успя да закачи, но не и да парира. Веднага след гола Веселин Минев можеше да даде и втора асистенция, но Венцислав Христов не успя да засече. В 23-ата минута отново Христов бе близо до гола, но ударът му в обратния десен ъгъл премина покрай гредата.
В 31-ата минута капитанът на Дунав Мартин Ковачев възстанови равенството. Бранителят се извиси в наказателното поле на “царете” след центриране на Мартин Костадинов от фаул. Стражът Джони Пласид плонжира, но ударът с глава бе силен. В последната минута на първото полувреме удар на Антон Карачанаков от фаул премина опасно покрай вратата. Втората част започна така, както свърши и първото полувреме. Антон Карачанаков се нагърби с изпълнението на свободен удар, който не затрудни по никакъв начин стража на Царско село. В 53-ата минута Стефан Христов комбинира с Дилан Бахамбула около пеналтерията. Последният стреля, но Благой Макенджиев улови лесно.
В 55-ата минута двамата братя Миневи можеха да изведат "царете" за втори път напред в резултата. Веселин Минев центрира към своя брат на втора греда, а Йордан от няколко метра не успя да насочи топката във вратата. Три минути по-късно Веселин Минев центрира на крака на Антон Карачанаков, но крилото шутира над напречната греда.
В 63-ата минута Дунав направи пълен обрат, а в прегръдките на своите съотборници попадна Ивайло Лазаров. Стефан Христов центрира блестящо от десния фланг, а Ахмед Ахмедов засече с глава на втора греда. Топката се отби в рамото на Мартин Кавдански и падна право на крака на Ивайло Лазаров, който не сбърка. В 80-ата минута Родни Антуи отново създаде чудесно положение, след като намери с центриране Дамиен Мари на точката на дузпата, но резервата не уцели вратата. В 82-ата минута и Бахамбула изпусна добро положения, след като стреля покрай вратата. В 90-ата минута Благой Макенджиев запази преднината на Дунав със страхотно спасяване при удар с глава на Гутаво Карбониери, насочен право в горния десен ъгъл.