Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Сиатъл Саундърс е новият шампион по футбол на САЩ

Отборът на Сиатъл Саундърс е новият шампион по футбол на САЩ. Тази вечер възпитаниците на Брайън Шметцър спечелиха финала в МЛС срещу Торонто с категоричното 3:1. Срещата се игра пред близо 70 хил. зрители на стадион “Сенчъри Линк Фийлд” в Сиатъл.

През първото полувреме двата тима не си отбелязаха попадения, но втората част бе доста по-вълнуваща.

Сиатъл откри резултата в 57-ата минута, когато Келвин Леердам се освободи в наказателното поле и отправи диагонален удар, който след рикошет в защитник се озова във вратата за 1:0.

В 76-ата минута Виктор Родригес удвои преднината на домакините със страхотен шут от границата на наказателното поле.

В 90-ата минута резултатът стана класически, след като Сиатъл организира контраатака, Раул Рудиас получи дълъг пас, надбяга прекия си пазач и хладнокръвно стреля във вратата за 3:0.

В добавеното време на срещата Торонто направи загубата си малко по-почетна. Алехандро Посуело центрира за Джоузи Алтидор, който с глава оформи крайното 3:1.

Така Сиатъл ликува с титлата на МЛС за втори път в историята си, след като преди това триумфира и през 2016 година. За Торонто пък това е втори загубен финал, като канадците имат и една титла на сметката си през 2017 година.